close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
در بازار امروز ( 10 خرداد 93 ) چه گذشت؟

در بازار امروز ( 10 خرداد 93 ) چه گذشت؟


آپلود عکس کسب درآمد


امروز شنبه دهم خرداد با وجود حرکت آرام برخی از شاخص های بورسی در محدوده مثبت در اوایل معاملات روزانه، بار دیگر شاهد افول این نماگرها تحت تاثیر روند تقریبا منفی حاکم بر گروه های بزرگ و جو مبهم سایر گروه ها بودیم. در این معاملات افول نمادهای مالی، پتروشیمی و پالایشی، چند رشته ای صنعتی، معدنی و فلزی در عملکرد منفی بازار تاثیر شایانی داشته است.روز جاری شاخص کل بورس تهران با ثبت کاهشی 380 واحدی به 75687 واحد رسید.دو نماد "شسپا" و "فنورد" بیشترین افزایش قیمت و "وسدید" و "فروس" نیز بالاترین افت قیمت را تجربه کردند.همچنین نماد "فارس" بیشترین تاثیر منفی و "شسپا" بالاترین اثر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

 

 با از سرگیری معاملات در روز ابتدایی این هفته شاخص کل بورس تهران به لطف رونق در معاملات برخی تک سهم ها در گروه های مختلف همچون "رانفور" و "شسپا" به محدوده مثبت وارد شد و در ادامه نیز نمادهای خودرویی از این نماگر حمایت کردند. اما رفته رفته تحت تاثیر روند منفی حاکم بر تعداد محسوسی از نمادها در گروه هایی همچون معدنی، پتروشیمی، پالایشی، مخابرات و ...، این نماگر در مسیر نزولی به حرکت خود ادامه داد. در ادامه فضای گروه خودروسازی نیز منفی شد و همچنین به علت افت بیش از پیش تعداد محسوسی از نمادهای پالایشی، فلزی و پتروشیمی شاخص به محدوده منفی قیمتی وارد شد. بازگشایی فارس در درصدهای مثبت قیمتی بار دیگر شاخص را به محدوده مثبت وارد ساخت اما افت سریع ارزش سهام در این نماد در معاملاتی پر حجم به سرعت حمایت ایجاد شده را خنثی کرد و نماد مذکور حتی تبدیل به اثرگذارترین نماد منفی بازار بر روی شاخص گردید. بدین ترتیب شاخص از مرز 76 هزار واحدی بار دیگر فرو افتاد.همچنین منفی تر شدن فضای معاملات در گروه های بزرگی همچون چند رشته ای صنعتی ، پتروشیمی و بانکی نیز مزید بر علت شد تا شاخص به حرکت نزولی خود تا پایان زمان معاملات ادامه دهد.

 

امروز شاهد انتشار گزارشات شفاف سازی از سوی برخی از نمادهای مطرح بازار بودیم. شرکت سرمایه گذاری صنعتبیمه در گزارشی اعلام کرد علی رغم پیگیری های به عمل آمده طی ماه های اخیر،به دلیل متوقف بودن پروژه تجاری اداری گلستان خیام ،فروش آن محقق نشده است.لذا هیئت مدیره شرکت برنامه فعال کردن و اجرای عملیات ساخت و تکمیل پروژه را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا تفاهم نامه ای با شریک پروژه منعقد نموده است.براین اساس از ابتدای اردیبهشت ماه 93 عملیات اجرایی ساخت پروژه آغاز و تکمیل بخش اداری وVoidتجاری در اولویت فعلی ساخت قرار گرفته است. همچنین شرکت خدمات انفورماتیک در گزارشی اعلام کرد با وجود انتشار برخی از مطالب در سایتها پیرامون تغییرات نرخ کارمزدهای قرارداد شتاب، نرخ کارمزد قرارداد شتاب هیچگونه افزایش یا کاهشی طی سال مالی جاری و سالهای آتی نخواهد داشت. همچنین شرکت آهن و فولاد ارفع نیز اعلام کرد دلایل تعدیل صورت سود و زیان پیش بینی شده سال 1392 براساس اطلاعات و عملکرد حسابرسی شده به علت افزایش هزینه های مالی ناشی از تغییر نرخ بهره قرارداد تسهیلات ارزی واحدهای فولادسازی و احیاء مستقیمو همچنین تغییر نرخ ارز در بودجه در بودجه از از هر یورو 34،260 ریال به 34،946 ریال در پایان سال بوده است.در عین حال با اعمال تغییرات در نرخ باز پرداخت تسهیلات مالی ،هزینه های مالی وغیر عملیاتی ناشی از تغییر نرخ بهره و نرخ ارز در حدود 213 میلیارد ریال در سال 1393 افزایش خواهد داشت. در مقابل با توجه به برنامه شرکت در کاهش 6 درصدی مصرف قراضه آهن حدود 70 میلیارد ریال صرفه جویی در هزینه تولید قابل پیش بینی است که مجموعا در شرایط فعلی تغییرات با اهمیتی در مورد پیش بینی سال 1393 متصور نیست و اثر تغییرات ذکر شده فوق بر پیش بینی سود وزیان سال 1393 حدوداً 14 درصد می باشد.

 

همچنین مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در گفتگو با یکی از خبرگزاری های داخلی عنوان کرد که این وزارتخانه نظر نهایی خود را پیرامون قیمت گذاری خودرو به شورای رقابت ارائه کرده و بنابراین در روزهای پیش رو در جلسه این نهاد فرمول جدید قیمت گذاری خودرو اعلام می شود. قناتیدر این رابطه اضافه کرد در حال حاضر نمی‌توان نظر نهایی درباره احتمال افزایش یا کاهش قیمت خودرو را مطرح کرد.

 

امروز همچنین می توان به کاهش قیمت طلا و رشد ارزش دلار در بازار داخلی اشاره کرد. طلا هم اکنون به قیمت هر گرم 97 هزار و نهصد تومان رسیده و دلار نیز در بازار آزاد در قیمت 3276 تومان در حال معامله است.

 

 روز شنبه بار دیگر جوی مبهم و بعضا منفی بر بسیاری از گروه ها حاکم بود.در گروه معدنی تنها 2 نماد با رشد قیمت مواجه شدند.در این بخش "کبافق" و "کچاد" با صف فروش ملموسی است.در گروه محصولات شیمیایی فقط 8 نماد مثبت بوده اند.در این بخش صف فروش محسوسی در نماد "شپلی" دیده می شود و "شدوص" با صف خرید روبروست.در گروه فلزات اساسی 6 نماد رشد کرده اند.در این گروه "فنورد" باز هم صف خرید جزئی داشته و "فجر" با صف فروش ملموسی مواجه است.در بخش مخابرات "اخابر" منفی بوده است.در بخش فنی مهندسی "رمپنا" به عنوان تنها نماد معاملاتی این بخش افت قیمت را پشت سرگذاشته است.در بخش خودرو 7 نماد در آخرین معاملات مثبت بوده اند که البته همه آنها از میان قطعه سازان می باشند.در این بخش "خرینگ" بالاترین صف خرید را تجربه می کند و "خکاوه" سنگین ترین صف فروش را به خود می بیند.در بخش شرکت های چند رشته ای تنها "وبانک" مثبت بوده است.در گروه بانکی تنها 2 نماد با رشد ارزش سهام مواجه شده اند.در این صف فروش قابل ذکری به چشم نمی خورد.در گروه سرمایه گذاری 6 نماد در درصدهای مثبت باقی مانده اند.در این گروه "وصنا" کماکان صف خرید خود را حفظ کرده و "واتی" صف فروش را به خود می بیند.در بخش محصولات نفتی 2 نماد رشد کرده اند. در این گروه "شسپا" صف خرید را به خود می بیند.در گروه دارویی 11 نماد رشد کرده اند.در این بخش بار دیگر صف خرید در نماد "دروز" دیده می شود و صف های فروشی سبکی در برخی نمادها مشاهده می گردد.در بخش غذایی نیز 2 نماد رشد کرده اند.در این بخش "غبهنوش"با صف فروش محسوسی مواجه است.در میان قندی ها 2 نماد مثبت بوده اند. در معاملات صنعت لاستیک و پلاستیک 3 نماد رشد ارزش سهام را پشت سرگذاشته اند.در گروه ساختمانی 6 نماد با رشد ارزش سهام مواجه شده اند.در این بخش "ثاباد" صف فروش را پشت سر گذاشته است.در این میان در گروه سیمانی تنها 2 نماد نماد رشد کره اند.در این گروه امروز نیز "سفار" صف خرید داشته و صف های فروش نه چندان سنگینی در میان نمادهای منفی به چشم می خورد.

 

در پایان گفتنی است امروز بیش از 565 میلیون سهم در بورس مورد معامله قرار گرفت که دو نماد"شبریز" و"وبوعلی" بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

 

همچنین در فرابورس نیز بیش از 130 میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت که دو نماد " وزمین" و " آ س پح " بیشترین حجم معاملاتی را تجربه کردند.

درباره : اخبار بورس اوراق بهادار ,نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
بازدید : 248
تاریخ : شنبه 10 خرداد 1393 زمان : 15:32 | نویسنده : qasem-hamed | نظرات ()


مطالب مرتبط

در بازار امروز ( 11 خرداد 93 ) چه گذشت؟
پیش بینی و احتمالات بازار فردا ( 10 خرداد 93 )
در بازار امروز ( 05 خرداد 93 ) چه گذشت؟
در بازار امروز ( 04 خرداد 93 ) چه گذشت؟
در بازار امروز ( 03 خرداد 93 ) چه گذشت؟
در بازار امروز ( 30 اردیبهشت 93 ) چه گذشت؟


آخرین مطالب ارسالی

در بازار امروز ( 11 خرداد 93 ) چه گذشت؟
این سهم حمایت مهمی پیش رو دارد اگر بشکند؟ ( 11 خرداد 93 )
احتمال تداوم مسیر صعودی در این سهم ( 11 خرداد 93 )
احتمال برگشت و نوسان مثبت دراین سهم ( 11 خرداد 93 )
در بازار امروز ( 10 خرداد 93 ) چه گذشت؟
سیگنال پیشنهادی 3 ( 10 خرداد 93 )
سیگنال پیشنهادی 2 ( 10 خرداد 93 )
سیگنال پیشنهادی ( 10 خرداد 93 )
پیش بینی و احتمالات بازار فردا ( 10 خرداد 93 )
در مورد اتش سوزی سپاهان ( 09 خرداد 93 )


ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


آمار سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 1304
کل نظرات : 94


آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 2517

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 75
باردید دیروز : 36
گوگل امروز : 0
گوگل دیروز : 0
بازدید هفته : 159
بازدید ماه : 519
بازدید سال : 12,648
بازدید کلی : 577,907


آرشیو

خرداد 1393
ارديبهشت 1393
فروردين 1393
اسفند 1392
بهمن 1392
دی 1392
آذر 1392
آبان 1392
مهر 1392
شهريور 1392
مرداد 1392
تير 1392


خبرنامه

براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودمطالب پربازدید

پیشنهاد خرید 2 سهم جدید داغ داغ... رایگان!!!
پیشنهاد خرید 2 سهم بسار عالی و ویژه...!!! برای یکشنبه 20 مرداد
بازگشایی این نماد با ارزش و توصیه کارشناسان به خرید...!!!
پیشنهاد خرید این 2 سهم "به احتمال فراوان جزو سبد اتی است!!!
پیشنهاد خرید سهم بسیار خوب و جدید...کوتاه مدت " تاریخ اعلان 92/05/19
سیگنال فروش جدید...برای یکشنبه 20 مرداد
سبد خرید هفته ( ترکیبی از سهم های " میان مدت و کوتاه مدت )
2 سهمی که همچنان رو بورسه...!!!
این سهم کوتاه نمی اید...!!!
پیشنهاد خرید سهم فوق العاده... تاریخ اعلام 92/5/8 !!!
خبر مهم برای سهامداران ( شبدیس )
سیگنالهای خرید ( 31 تیر 92 )
پیشنهاد خرید سم کوتاه مدت ومناسب>سود قطعی
تحلیل کوتاه و مفید این سهم در حال رشد
خبری مهم از شیران...!
بررسی و پیشنهاد 2 سهم با پتانسیل رشد فراوان...
تحلیل تکنیکال ( فباهنر )
بررسی پیش بینی و پیشنهاد 3 سهم با ارزش
خبر خوب از فملی...
پیشنهاد 2 سهم با اتیه ودر حال رشد...( زیر نظر داشته باشید )


مطالب تصادفی

در بازار امروز ( 09 بهمن 92 ) چه گذشت؟
شایعات و شنیده های بازار ( 20 ابان 92 )
سبد پیشنهادی هفته> 10 اذر 92
در مورد وپترو > مهم مهم ( 17 فروردین 93 )
در مورد وساخت > مهم ( 09 دی 92 )
شتران تعدیل منفی داد
این سهم تعدیل مثبت حداقل %40 دارد...!!!
سهامداران ( فولاژ ) بخوانند
از این سهم انتظار رشد داریم! ( 17 اذر 92 )
پیشنهاد خرید 2 (19 تیر )
تحلیل تکنیکال قچار
تکنیکال ( ذوب )
خرید این سهم در این محدوده میتواند سوداور باشد! ( 20 اذر 92 )
خبر خوب برای سهامداران ( قشهد )
پیشنهاد خرید سهم بسیار خوب و جدید...کوتاه مدت " تاریخ اعلان 92/05/19
شایعات وشنیده های بازار امروز (7 ابان 92 )
اگر ریسک پذیر هستید این سهم به شما پیشنهاد میشود!!!
دراین سهم منتظر تثبیت باشید ( 07 دی 92 )
شایعات و شنیده های بازار امروز (13 مهر 92 )
در بازار امروز (05 اسفند 92 ) چه گذشت؟


پیوندهای روزانه

سیستم کسب درامد پاپ اپ 20 پاپ (219)
ورزش 3 (160)
شهر خبر (195)
اسان شارژ (463)
پارسی گیم (361)
آرشیو لینک ها


پشتیبانی

RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : MegaScrupt.Ir


تمامی حقوق برای بورسی انلاین محفوض است و هرگونه کپی برداری از مطالب ، قالب و.... طبق ماده 12 جرائم رایانه ای پیگرد قانونی دارد.
.

لینک مخفی طراح که هیچ تغییری توسایت نمیده لینک مخفی طراح که هیچ تغییری توسایت نمیده